כלי מקוון חדש אומר STOP לתעשיית הטבק והניקוטין

ארגון ה-STOP מפרסם מאגר גופים המנסים לשבש את המאבק בתעשייה

ארגון ה-STOP, שומר סף עולמי נגד תעשיית הטבק והניקוטין, פרסם מאגר מידע מעודכן המהווה כלי לאיתור גורמים הלוקחים חלק בניסיון לשבש את המאבק בחברות הללו.

המאגר, המכונה Tobacco Industry Allies, מתעדכן באופן תדיר, כאשר רק לאחרונה (נובמבר 2022) נוספו לו עוד 25 ארגונים שנחשפו ככאלה המסייעים לשיבוש המאבק בחברות הטבק והניקוטין.

אחת הדרכים המרכזיות לשגשוגה של תעשיית הטבק והניקוטין היא בלימת מהלכים רגולטוריים. לשם כך, היא מתעלת משאבים לקבוצות וארגונים אחרים שיילחמו עבור האינטרסים שלה. לא את כל הארגונים הללו קל לזהות, וחלקם נראים עצמאיים לחלוטין.

נכון לעכשיו, מאגר בנות הברית של התעשייה כולל 135 ארגונים ב-33 מדינות ברחבי העולם, הנחלקים לשלוש קטגוריות:

קבוצות חזית (Front Groups) – ארגונים שטוענים שהם עצמאיים, אך בפועל נוסדו על ידי חברות טבק או ממומנים/נשלטים על ידי בעלי אינטרסים רלוונטיים. ארגונים אלה מהווים את מערך התמיכה המשמעותי ביותר של התעשייה.

קבוצות ״תמיכה ציבורית מדומה״ (Astroturf Groups) – סוג ספציפי של קבוצות חזית, שמגייסות תמיכה אמיתית או מזויפת, היוצרת רושם של התארגנות חברתית שתומכת במדיניות ידידותית לתעשייה.

צד שלישי (Third Parties) – ארגונים הנוטלים על עצמם לקדם לובי ותמיכה ציבורית לטובת חברות הטבק, אך עושים רושם של כאלה הפועלים עצמאית.

במאגר ניתן לבצע חיפוש של ארגונים לפי שם, מיקום או סיווג, ומומלץ להיעזר בו במידה ועולה חשד בנוגע לחברה שעמה נשקלים שיתוף פעולה או אינטראקציה.

למאגר ה-Tobacco Industry Allies לחצו כאן.

כלי מקוון חדש אומר STOP לתעשיית הטבק והניקוטין המיזם למיגור העישון
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך